Özel tip jeneratör kabini2020-03-13T09:24:15+03:00

Irak tip jeneratör kabini

Ülkelerin iklimi, coğrafya, kanun, çalışma şartlarına bağlı olarak jeneratör kabini değişiklik gösterebilmektedir, bir ülkede standart olarak kabul edilen jeneratör kabini ve motoru komşu ülkede hiç uygun olmayıp çalışmayabilir, dolayısıyla Türkiye çerçevesinde herkesin arz ettiği jeneratör kabini Irak için elverişli değildir. Üretici iç piyasa ve dış piyasa için farklı tip kabini üretmeli.

Örnek olarak Irak’tan bahsetmek isteriz. Irak yakın doğu ülke grubuna aittir, iklimi kurak ve subtropikal. Bazı verilere göre yazın sıcaklık seviyesi zaman zaman 50 derecelere ulaşır, en yüksek derece ise 55.6 olarak kaybedilmiştir. Kışın hava hem soğuk hem de yoğun yağışlı olabiliyor. Irağ’ın başka bir özelliği 24 saat elektriğin olmamasıdır. İnsanlar hayatı devam ettirmek amacıyla jeneratör kabini ve jeneratör kendisini kullanmaktadır. Bazı şehirlerde elektrik 18 saat kesik, dolayısıyla normal çalışabilmek için jeneratör kabini ve jeneratör şart gibi bir şey, olmazsa olmazdır. Buraya kadar her şey gayet anlaşılır, o halde jeneratör kabini Irak için neden farklı diye düşünebilirsiniz? Cevabı çok basit – sestir. Irak kanunlarına göre çalışan makinanın ses desibeli belirli bir seviyeye kadar olmalı, aksi takdirde polis gelip makinanın çalışmasını sonlandırıyor. Düşük ses desibeline ulaşmak için sac kalınlığı artıyor, standart kabinlerde delikler kapatılıyor, sünger ses baryerli konuyor, maliyet artıyor ama makinanın çalışması istendiği ses desibeline ulaştırılıyor. Sac – 2 mm galvaniz, sünger – ses engelli 50 mm sayesinde standart olan jeneratör kabini çok düşük sesi çıkartan, sessiz kabine dönüştürüyoruz. Motoruna gelince 18 saat çalışabilecek markalar arasında tercih edilmelidir.

Teknikel Pano Irak kanunlarını bildiğinden, o şartlarda çalışabilecek en iyi jeneratör kabini üretmektedir. Müşterinin isteği bizim için önceliktir, dolayısıyla dizaynda farklı değişiklikleri yapılabilir, boya, kapının kilitleri, havalandırma kanalları, şase vs. farklı bir şekilde imal edinebilir.

WhatsApp WhatsApp ONLİNE