Jeneratör nasıl seçilir

Ürünlerin ölçü ve özellikleri görmek için aşağıdaki linke tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz: https://www.panocu.com/jenerator-kabini/

2020 ‘ de bir jeneratör nasıl seçilir?

Hepimiz elektriğe bağlıyız. Elektriksiz, buzdolabınızdaki ürünler bozulur, mikrodalga akşam yemeğinizi ısıtmayacak, su ısıtıcı ısınmaz, Wi-Fi yönlendirici İnternet’i dağıtmayacak ve akıllı telefon şarj olmayacak, powerbank varsa durum farklı tabiki. Bu pozisyonda ışık, yani elektriğiniz yoksa çözüm olarak jeneratörü çalıştırabilirsiniz. Aslında, bu tip durumlar sık sık meydana geldiğinde ve uzun bir süre devam ettiğinde jeneratörü bulundurmak şart diyebiliriz. Ayrıca eğer bir yerde elektrik çekilmedi ise ve onsuz çalışma prosesi mümkün değilse jeneratör olmadan hiçbir şekilde çalışmayı surduremezsiniz. Genel olarak bu tip olumsuzluklar için jeneratör güzel bir çıkış yolu. Bugün sizlere nasıl bir jeneratör modeli seçeceğinizi karar vermenize yardımcı olacağız.

Piyasada, bir kilowattan daha az tüketen minyatür – turist jeneratörleri ve 2-3 gün içinde küçük bir sanayi kompleksine veya büyük bir kır evine enerji sağlayabilen devasa sabit üç fazlı modeller bulunuyor. 2020’da jeneratörlerin ne için kullandığını ve doğru modeli nasıl seçeceğinizi öğrenelim: doğru tip, kapasite ve hayatınızı daha rahat hale getirecek özellikler nelerdir.

Ne için bir jeneratöre ihtiyacınız var?

İlk olarak, jeneratöre hangi amaç için ihtiyacınız olduğuna karar verin. Çoğu zaman yedek olarak, ana güç kaynağı sisteminde, mücbir sebep ve acil durumlarda arıza meydana geldiğinde insanlar jeneratörü kullanırlar.

Genellikle, yedek güç kaynağı olarak bir jeneratöre ihtiyaç vardır ve bu yöntem, güç hattı sorunları için iyi bir güvenlik ağıdır. Işık yoksa onu tekrardan yakabilirsiniz, böylece: planlanan ev işleri (süpürge, ütü, yıkama, bulaşık makinesini vs gibi şeyler) elektriğin yokluğu TV ile kanepede rahatlamanıza sizlere engel olmayacak, reklam molalarında sıcak sandviçleri pişirin ve ocakta çayınızı demleyin. En basit 3-5 kW benzinli jeneratör bile büyük bir evi besleyebilir.

Kısaca, elektrik jeneratör aşağıdaki durumlar için gereklidir:

 • aydınlatma ses ve video ekipmanlarını kullanan kültürel ve toplum etkinlikleri sırasında: konserlerde, sergilerde, fuarlarda, sunumlarda, spor müsabakalarında vb.
 • onarım çalışmaları sırasında, inşaatta ve farklı elektrikli ekipmanlarla üretimde;
 • geçici yaşam alanlarının, mutfakların, atölyelerin, yürüyen hastanelerin elektrifikasyonu için doğal afetler durumunda;
 • bir yürüyüşte, bir balık avı gezisinde (bir teknede benzinli jeneratör motor rölantide bir duruma yardımcı olur), avcılık veya düşük güçte elektrik ve aydınlatma işleri için doğada;
 • merkezi elektrik şebekelerine bağlı olmayan ticari ve konut binalarına güç beslemesi için;

Jeneratör aynı zamanda ana enerji kaynağı olarak da kullanılabilir. Örneğin, merkezi bir güç kaynağı ağına bağlanamıyorsanız eğer oldukça mantıklı bir çözüm. Bağ evi veya yazlıkta her zaman ihtiyacınız olan bir şey, çünkü ufak tefek tamir edecek malzeme her zaman çıkar ve bu tamiri yapabilmek için el aletleri çalıştırmak için elektrik gerekir.

Bu durumda, seçim kriterleri güçlendirilir:

 • yeterli (ancak aşırı değil) güç
 • büyük motor kaynağı
 • ekonomik
 • güvenilirlik
 • kullanım kolaylığı
 • kompakt olması ve ağırlık (nakliye sırasında önemlidir) ve bu durumda kolaylık, jeneratörün güvenilirliği kadar önemlidir, çünkü her gün her 2-3 saatte bir jeneratöre yakıt koymak, sürekli onu kontrol etmek, devamlı servis merkezleri aramak, evi elektriksiz bırakmak istemeyeceğinizden eminiz.

Verimlilik ve ekonomi tarafı her zaman bir önceliktir. Bir araç seçerken maliyet ve yakıt tüketimi her zaman belirleyici faktör olmuştur.

Güç açısından, cihazı açtığınızda, jeneratörü aşırı yükleyip yüklemediğinizi düşünmemeniz için doğru tip seçilmelidir ve bu cihazı kendisini rahatlıkla açmalı. Başka bir deyişle, mutlaka bir güç rezervi olmalıdır ve bunun hakkında ayrıntılı olarak konuşacağız.

Güç

Bir ev veya yazlık için bir jeneratör seçerken yaklaşık hesaplamalar olamaz. Hassasiyet burada çok önemlidir.

 Nasıl Hesaplanır

Bir jeneratörün gücünü hesaplamakla ilgili karmaşık/zor bir şey yoktur, ancak dikkate alınması gereken nüanslar vardır. Özetle, ağa takmayı planladığınız tüm cihazların gücünü (beş dakika veya daha fazla çalıştığını düşünerek) toplayın ve % 20-30 marj koyunuz. Jeneratörün başlangıç ​​akımı oranlarının ve güç rezervinin göz ardı edilemeyeceğini unutmayın. Tüm hesaplama tabiki sadece bundan ibaret değil. Bilgiler etikette veya talimatlarda belirtilmiştir. Etiket veya kullanma kılavuzu yanınızda değilse – neredeyse tüm teknoloji modellerine bağlı olarak internette bulunabilir. Hangi cihazların acil durumlarda kullanması şart olduğunu ve hangilerinin arzu edileceğine karar vermelisiniz.

Cihazların önemine göre nasıl dağıtılacağına dair gösterge diyagramı. Fotoğrafta, öncelikler kırmızı ile vurgulanır, ikincil olanlar yeşil ve güç olmadan kullanmazsanız da olur arka plandakiler mavi renktedir. Buzdolabı ve aydınlatma bir gereklilikse, örneğin bir çamaşır makinesi, ütü veya elektrikli su ısıtıcısı öncelik değildir. Öncelikleriniz farklı olabilir.

Ayrıca, sonbahar ve kış mevsiminde oda ısıtmasından vazgeçemezsiniz. Gaz kazanının marş elektroniklerine dikkat edin. Eve su pompa su pompalıyor mu? O zaman iktidarı ilk alan da o olmalı. Bazı güç tüketicileri her zaman jeneratöre bağlı değildir. Örneğin, ışığı kapatabilir ve TV izleyebilir veya mikrodalga fırını kapatabilir ve su ısıtıcısını açabilirsiniz veya tam tersi.

Çoğu zaman jeneratör elektrik kesintileri olan acil durumlarda kullanılır. Bir model seçerken, tüm evi veya bireysel cihazları besleyip beslemeyeceğine karar verin. Ayrıca, ek cihazlar bağlama ihtiyacını da göz önünde bulundurun.

Gelecekte tüketiciler için bir artış planlamak mantıklı olabilir.

Jeneratör iki kapasite ile karakterize edilir: nominal ve maksimum. Birincisi normal çalışmadaki verilerdir. Zirvede açıldığında ikinciyi kısaca yayınlar. Santrale çok sayıda cihaz bağlamayı planlıyorsanız, maksimum yük direnci ve yüksek maksimum güce sahip bir model seçin.

Hesaplamalar sonucunda, kilowatt cinsinden gerçek olana yakın bir miktar elde edeceksiniz. Ama yine de bir güç rezervi yapmanız gerekiyor ve bundan önce – başlangıç ​​akımlarını da dikkate alın. Açıklayalım:

Elektrikli cihazların başlatma gücü

Marş, bir elektrik motoru ile donatılmış ekipmanı kısa bir süre çalıştırdıktan sonra ortaya çıkan akım olarak adlandırılır. Anma gücünün birkaç katıdır.

Başka bir deyişle, bazı elektrikli cihazlar nominal güçten birkaç kat daha fazla güç tüketir. Kısa süreye rağmen, saniyenin bir kısmından başlayıp birkaç saniye ile biten, güç jeneratörlerinin çalışmasını etkiler. İdeal olarak, veriler elektrikli cihazların veri sayfalarında bulunmalıdır. Her birinin kendine ait bir rakamlar vardır.

Bazı üreticiler spesifikasyonlarda bu parametreyi belirtmez. Danışmanlara veya servis merkezlerine danışın ve hedefleri belirlemek önemlidir. Evet, 3,2 kW modeli 2,2 kW su pompasını çalıştırmayacaktır, çünkü seçildiğinde pompanın başlangıç ​​akımları dikkate alınmamıştır. Bu durumda, 5 kW’dan fazla kapasiteye sahip bir elektrik santrali gereklidir.

Evdeki başlangıç ​​akımının değeri ölçülemez. Başlangıç ​​akımı katsayılarının ortalama değerlerini kullanın. Evet, akkor ampul ‘1’ rakama eş değeri vardır. Açıldığında, daha fazla elektrik tüketmeden “onun” 25 veya 100 watt tüketir.

Klimalar ve çamaşır makineleri yaklaşık 3,5 başlangıç ​​akımına sahiptir. Kaynak makinesi ve pompadaki en yüksek katsayılardan biri.

Ev aletinin nominal gücünü faktörü ile çarpın. Ve sonuçları özetleyin.

Aşağıda “aydınlatma, buzdolabı ve elektrikli süpürge” senaryosu için bir hesaplama örneği verilmiştir:

Birkaç 200W ampul sadece + 200W’dır. Onları çarpmanıza gerek yok.

Elektrikli süpürgenin ortalama gücü -1400 W. Başlangıç ​​akımı oranı 1,5’tir. 1400 W × 1,2 = 1680 W hesaplıyoruz. Çalıştırmak için çok fazla elektrikli süpürge gerekiyor.

Buzdolabı açıksa, 200W × 3.5 = 700W

Özetlemek gerekirse: 200 + 1680 + 700 = 2580 watt +% 20 (güç rezervi) = 3096 watt.

Bu durumda, 3 kW’lık bir jeneratör ile yardımcı aletleri açmak için, parçanın aşırı yüklenmemesi için kapatılması gerektiği açıktır.

3 kW’lık model su pompasını çalıştırmaz. 5 kW’tan daha güçlü bir elektrik santraline ihtiyacı var. Bu evi aydınlatmak, buzdolabını açmak ve film izlemek için yeterli olacaktır.

Gördüğünüz gibi, jeneratörün gücünü hesaplamak sorumluluk gerektiren bir hesaptır. Özel çevrimiçi hesap makineleri kullanabilirsiniz. Şüpheniz varsa, yardım için danışmanlarımızla iletişime geçin.

Güç rezervi

Tekrar edelim. Bir elektrik jeneratörünün gücünü hesaplarken, her birinin başlangıç ​​akımının faktörlerini dikkate alarak en az beş dakika boyunca aynı anda bağlanan ve çalışan cihazların güç miktarını (kilowatt cinsinden) belirleyin. Bu sayıya % 20-30 daha ekleyin ve bu, jeneratörün nominal gücün % 80’i ile optimum modda çalışması için gerekli olan güç rezervi olacaktır. Enerji santrali, sadece evin aydınlatmasını ve birkaç ev aletini sağlayan bir rezerv olarak hizmet veriyorsa, güç rezervini% 10 ile sınırlamak mümkündür. Değerlendirmelere bakılırsa, bu oldukça yeterlidir. Ancak sürekli bir elektrik kaynağına ihtiyacınız varsa, tasarruf etmeyin,% 20-30 elde edin.

Jeneratörün gücünü doğru hesaplamak neden bu kadar önemlidir?

Güç, bir jeneratör seçerken dikkate alınan ana ve ilk teknik özelliktir. Bir hata yaparsanız, ekipman uzun süre dayanmaz: fırsatın kenarında çalışmak ömrünü kısaltır, aşırı yüklenmeye ve daha sonra kapanmaya neden olur ve yakıt tüketimini etkiler.

Jeneratörün aşırı yüklenmesi, durdurulması ve hatta kırılması, yanlış hesaplamaların sonucudur. Madalyonun olumsuz tarafı atıl güçtür. Güç önemlidir, ancak makul ve haklı olmalıdır.

Güç jeneratörleri boşta çalışmayı sevmezler. Büyük bir güç rezervine sahip bir cihaz satın almak istiyorsanız, bilin ki: boşuna para harcarsınız ve bu modeller ucuz değil. Akıllı telefonunuz için isteğe bağlı olarak, birkaç enerji tasarruflu lamba ve minimum tüketiciyi güçlü bir elektrik santraline bağlayarak, hızlı bir şekilde aşırı ısınmasına neden olabilirsiniz.

Benzin, dizel veya gaz mı

Gücü belirledikten sonraki adım yakıt türüdür. Tavsiye: 2-3 kW’a kadar bir modele ihtiyacınız varsa, benzin, 15 kW’dan fazla ise, dizel alın. Birinci ve ikinci durumlarda, başka yakıtla çalışan elektrik santralleri yoktur.

Güç 3 kW ila 15 kW arasında değişiyorsa, hepsi daha zordur. Bazen her şey ekipmanın fiyatı ve çalışma özellikleri ile belirlenir. Bir benzinli jeneratör, zaman zaman yedek bir güç kaynağı olarak ihtiyaç duyulursa iyi bir seçenektir.

Benzinli jeneratörler, özel evler ve yaz konutları için geçici elektrik kesintileri olan bir rezerv olarak tasarlanmıştır. Avantajları arasında: kompaktlık, hafiflik, göreli çalışma sessizliği, erişilebilirlik. Buna ek olarak, benzinle çalışan  elektrik santralleri dondan korkmazlar: derecesi yüksek eksi olsa bile çalışırlar. Nispeten kompakt bir ekipman türüdür. Nakliye için uygundur. Buna ek olarak, düşük gürültü ve kullanılabilirliği, ancak yakıt fiyatını not ediyoruz – az değildir.

Benzinli jeneratör, nadiren ve kısaca ihtiyaç duyulduğunda yedek güç kaynağı olarak idealdir. Burada söz konusu kapsamlı bir hizmet için ekipmanın bir servis merkezine gönderilmesinden kaç saat sonra geçeceğini – motor kaynağı olarak adlandırıyoruz. Başka bir deyişle, çalışılan saat sayısı jeneratörün onarımlar arasındaki ömrünün ortalamasıdır. Her model farklı. Markaya bağlı olarak, 500 ila 3000 saat arasında değişir.

Benzinli invertör tipli jeneratörler yakıtı ekonomik olarak tüketir. Motor hız kontrol cihazı ve elektronik ateşleme sistemi ile donatılmış olarak, yüke bağlı olarak hızı değiştirirler. Elektronik voltaj seviyesini kontrol eder. Bunun yakıt tüketimi üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Sessiz çalışırlar.

 İnverter jeneratörleri muhtemelen en modern teknolojidir. Bazı uzmanlar gelecekte geleneksel modellerin tamamen yerini alabileceklerine inanıyorlar. İnvertörlerin rekabet avantajı, değişiklik ve sıçrama olmadan “saf” bir voltaj sağlamaktır. Minimum sapmalar % 2.5’e kadardır. Ağ arızası durumunda tıbbi ekipman ve bilgisayar kapatılmayacak ve kazan başlatma ünitesi kapanmıyor. İnvertör jeneratörlerinin dezavantajları arasında maliyeti not ediyoruz.

Dizel jeneratörler, portatif ve sabit (hava soğutmalı ve su soğutmalı) kurulumlar arasında bir seçim sunar.

Elektrikle ilgili sorunlarınız nadirse hava soğutmalı dizel jeneratörler önerilir. Bu iyi bir rezerv. Motor kaynağı 4000 saat olarak hesaplanır. Bu modeller ekonomiktir. Benzinli rakiplerle karşılaştırıldığında, sürekli çalışma için daha dayanıklı olanlar ayarlanır.

Medeniyetin faydaları çok uzaksa, yıl boyunca kullanmak için sabit bir dizel soğutmalı su jeneratörü kullanılması tercih edilir (örneğin, yazlıkta). Motor ömrü 40.000 saat olan bu modeller, günün her saatinde çalışabilir. Çok ağırdırlar – 250 kg’a kadar. Ancak, bunda da bir artısı var: hırsızlar elle alıp götüremezler.

Önemli. Dizel jeneratörler ağır yüklere odaklanmıştır. Güvenilir ve dayanıklı motorlarının motor kaynağı, benzinden birkaç kat daha yüksektir. Jeneratöre sık sık ve uzun süre ihtiyaç duyulursa, elektrik şebekesinin olmadığı yerlerde, bu iyi bir seçimdir. Ancak normal yaşamda yedek güç için “yedek”, ucuz bir benzin modelini tercih etmek daha iyidir.

Gaz jeneratörleri yüksek verimlilik, ekonomi ve düşük yakıt maliyeti ile karakterizedir. Depodaki yakıt seviyesini izlemeye gerek olmaması da uygundur.

Ancak olumsuz yanları vardır: yüksek maliyet, artan güvenlik önlemleri, sıvılaştırılmış gaz taşımanın karmaşıklığı. Ekipman bir uzman tarafından görevlendirilir.

Rasyonel seçim iki yakıtlı jeneratörlerdir. Hem yakıt miktarından hem de fiyatından tasarruf edersiniz. Ancak, bu tür modellerin yirmi saatten fazla sürmeyeceklerini unutmayın. Yedek enerji kaynağı olarak uygundur.

Gelirim

Gelirim güç ve ekipman tipi kadar önemli. Tek fazlı (220V) ve üç fazlı (380V) santraller, çalışma koşulları ile tamamen farklı cihazlardır.

Seçim aşağıdaki gibi olmalı:

Evde üç fazlı tüketici yoksa,  merkezi hat güç kaynağı varsa, seçim açıktır – tek fazlı model (220 V)

Önemli. Tek fazlı elektrikli aletleri bulunan bir eve üç fazlı bir elektrik santrali satın almak gerekli değildir. Bir adet  tek fazlı elektrikli cihazı 6 kW’lık bir jeneratörden kapatırsanız, ekipman hala 6 kW’ta çalışır ve maksimum yakıt tüketir. Bu nedenle, 6 kW kapasiteli tek fazlı bir model seçmek – hem daha ucuz hem de daha ekonomik – daha doğru olacaktır ve aynı jeneratöre 6 kW cihazı bağlamaya/çalıştırmaya kalkarsanız, üç fazlı ekipmanın nominal gücü üç parçaya bölündüğünden, bu cihaz açılmayacaktır. Sanırım mantık yeterince açıktır.

 • Bununla birlikte, üç hat bağlı ise, ama sadece bir taneyi rezerve etmek gerekiyorsa (buzdolabının, pompa istasyonunun, ısıtma sisteminin, vb.),  bu durumda da tek fazlı bir jeneratör gereklidir.
 • Evde bir ve üç fazlı tüketicileriniz varsa, iki seçeneğiniz vardır: farklı tasarıma sahip iki güç santrali veya bir tane üç fazlı santrali (380 V) satın almak, ancak hatlar arasında eşit yükü korumak önemlidir.

Tek fazlı ve üç fazlı mevcut tüketicilere sahip bir ev için, yedek olarak üç fazlı bir jeneratör öneririz. 380V elektrikli cihazlar, 220V çıkışlı tek fazlı bir modelden çalışamayacaktır. Üç fazlı elektrik santralinin panelde iki soketi vardır: 220V ve 380V.

Evinize 3 fazın bağlantısı varsa, iki yol vardır:

1.Merkezi ağda elektrik kaybolduğunda santrali bağımsız olarak açan üç fazlı bir jeneratör ve üç fazlı otomatik kontrol sistemi AVR satın almak. Bu durumda, aralarında yüklerin eşit dağılımıyla bireysel hatların döşenmesi gerekir. Toplamları jeneratörün toplam güç çıkışının üçte birinden fazla olmamalıdır. Örneğin, ünite 15 kW ise, her faz maksimum 5 kW olabilir.

2.Üç fazlı tüketicilerin yokluğunda tek fazlı jeneratör ve üç fazlı AVR satın alın. Otomasyon, ağın tüm aşamalarını jeneratöre bağlayacak ve aynı zamanda her birini besleyebilecektir. Artı, yükün eşit olarak dağıtıldığını düşünmenize gerek kalmayacaktır.

Zor hesaplamaları yapmamak ve faz bozulmasını önlemek için ( bu fenomen son derece karmaşıktır), 220/380 V gibi evrensel modeller vardır –  ikisi bir arada.

Üniversal dizel jeneratör, üç fazdan birinde çalışmayı mümkün kılar. Evrensel istasyonlar hem tek fazlı hem de üç fazlı tüketiciler için geçerlidir. Bu jeneratör en işlevsel olanıdır.

Yönetim

Jeneratörü manuel olarak çalıştırmak en basit tiptir. Motor, kendinize çektiğiniz özel bir kablo ile çalıştırılır. Manuel bir marş jeneratörü ucuzlatır ve basit hale getirir. Başlamak için kolu bir defa veya bir kaç kere daha çekmeniz gerekir. Manuel başlatma modelleri otomatik bekleme sistemlerinde kullanılamaz. Bu tür lansman, hafif ve kompakt ev sınıfı modeller için kabul edilebilir. Daha güçlü bir enerji santrali işletmek daha fazla fiziksel çaba gerektirir ve düşük hava sıcaklığında yağın kalınlaştığı düşünüldüğünde, sonbahar ve kış aylarında en iyi seçenek olmadığı anlaşılmaktadır.

Güçlü modellerde elektrikli marş da bulunur. Başlamak için, sadece panel düğmesine tıklayın, elektronik ateşlemedeki anahtarı çevirin.

Elektrikli marş motoru dahili bir 12V pil ile çalışır ve soğuk günlerde bile, bu iyi bir seçenektir. Aynı anda bir elektrostart ile bir model satın alabilir ve bağımsız olarak bir pil ve elektrikli marş ile bir elektrikli başlatma bloğu kurabilirsiniz.

Elektrikli marş jeneratörleri, şebeke gerilimi kaybolduğunda motoru kendi kendine çalıştıran yedek güç sistemleri için uygundur.

ATS otomatik rezerv jeneratörü, buzdolabı, dondurucu bulunan evler ve dükkanlar için iyi bir seçimdir. Elektronik otomasyon ünitesi, elektriğin ekipmanın başlangıcından itibaren kaybolduğunu bildirir.

Ağda akım göründüğünde hem açık hem de kapalı çalışan otomasyon ideal bir seçimdir. Bu şekilde dikkatinizi boşa harcamadan yakıt tasarrufu sağlarsınız. Ayrıca, elektrik kesintileri de hariç tutulmuştur.

Önemli not, hava sıcaklığı + 5˚ altına düştüğünde otomatiğin çalışmamasıdır. Jeneratör ısıtmalı bir odaya veya ısıtmalı bir konteynere monte edilmelidir. Uzaktan başlatma. Çok iyidir. Marş motoruna monte edilen uzaktan kumandanın bir anteni vardır. Jeneratör, evden çıkmadan veya eve yaklaşmadan uzaktan çalıştırılabilir.

Başka nereye dikkat edilmeli?

Sargı Malzemesi: Alüminyum veya Bakır. Deneyimsiz olanlar bile, bakır kabuğun yükleri ele alırken akımı daha iyi ilettiğini bilirler. Alüminyum çok sıcaktır. Bunun güç çıkışı ve akım kalitesi üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Alternatör: senkron veya asenkron tip. Birici olan (fırçalı) – bakır bir kılıf ve karbon fırçalarla – daha pahalıdır. Daha stabil bir akım üretir.

Fırçasız – rotor ve karbon fırçalarda dönmeden – kapalı toz geçirmez bir muhafazaya sahiptir ve bu dayanıklılık ve sessizlik için bir artı. Böyle bir jeneratör, kısa devrelere karşı direnci nedeniyle kaynak için seçilir. Korumalı muhafaza nedeniyle, inşaat ve montaj işleri için seçilirler.

Stabilizasyon fonksiyonunun varlığı – çıkışta sabit ve eşit bir voltaj sağlayan AVR. Otomatik voltaj eşitleme modern bilgisayar ekipmanı, gaz kazanı marş ünitesi için önemlidir. Bu tür elektronikler için güç dalgalanmaları zararlıdır.

Önemli. Voltaja duyarlı tüketici elektroniği işlemek için bir jeneratör kullanmayı planlıyorsanız, bir voltaj regülatörüne ihtiyacınız vardır. Özellikle çıkış voltajının şaftın dönüş hızına bağlı olduğu asenkron jeneratörlü modellerde.

Yakıt deposunun hacmi. 10 litreye kadar modeller var, 35’den fazla ve daha fazlası var. Bu karakteristik, yakıt tüketimi ile birlikte jeneratörün sürekli çalışma süresini etkiler – motor kaynağı.
Yakıt tüketimi. Ekipmanın maliyet etkinliğini karakterize eder. Saatte 0,5 litreye kadar – saatte 2 litreden fazla.

Yakıt tüketimi, hem modelin hem de yükün ekonomisinin yanı sıra yakıtın kalitesi, yakıtın ve yağ filtrelerinin tıkanmasından da etkilenir.

 • Uzun süre uzman ve yedek parça aramanıza gerek kalmadan kapsamlı bir bakım merkezleri ağının kullanılabilirliği.

Sonunda bilinen ama herkes tarafından ignor edilen. Üreticinin kullanım talimatlarını okuyun. Eylem ve periyodikliği gerçekleştirmeleri gerekir: temizlik ve gerektiğinde öğelerin değiştirilmesi, hava, yağ, yakıt filtreleri, havalandırma sistemleri ve daha fazlasının durumunu kontrol etme. Bakımı ihmal etmeyin ve jeneratör olması gerektiği gibi çalışacaktır.

Özet

Bir jeneratör seçmek için aşağıdakine karar vermelisiniz:

 1. Amaç, özellikle ihtiyaç duyulan şey (rezerv, ana güç kaynağı, tüm odanın gücü veya bireysel cihazları çalıştırmak).
 2. Güç, hesaplanan yük: her birinin başlangıç ​​gücünü göz önünde bulundurarak ve % 20-30’luk bir rezerv yaparak, ağa eşzamanlı olarak bağlanmayı planladığınız tüm bireysel tüketicilerin gücünü toplayın.
 3. Yakıt türü.
 4. Faz / çıkış voltajı sayısı (220 ve / veya 380 V).
 5. Cihaz yönetimi ve diğer kriterler.

Jeneratör seçiminizin doğru olacağını umuyoruz ve gerekli akımı doğru zamanda ve doğru miktarda kolayca ve sürekli olarak alabileceksiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

By |2020-01-30T10:40:47+03:00Ocak 6th, 2020|News, Uncategorized, Ürünler|
WhatsApp WhatsApp ONLİNE