Jeneratör kabini nedir?

Pahalı bir ürün satın aldığımızda, emniyet ve güvenlik her zaman büyük bir endişe kaynağıdır. Lüks eşyamızı güvence altına almak için çok para harcıyoruz. Ayrıca jeneratör de sık sık veya uzun süreli elektrik kesintileriyle karşılaştığımız yerler için temel bir ihtiyaçtır. Ancak yüksek fiyatı nedeniyle daha uzun ömürlü olsun, daha iyi hizmet versin diye iyi güvenlik sağlamak zorunda kalıyoruz. DG Setinizi kötü hava koşullarından veya vandalizmden korumanın en iyi yolu bir jeneratör kanopisine ‘kabinine’ sahip olmaktır.

Ayrıca jeneratör kabini, jeneratörünüzü toz, yağmur damlası ve diğer zararlı parçacıklardan korur. Ev tipi jeneratörler için kabin motordan gelen sesi de azaltır. Ancak bir jeneratör kabinini satın almadan önce kabinin ne olduğunu ve niçin kullanıldığını anlamanız gerekir.

Bu blogda, bir DG Set muhafazasının türleri, özellikleri, avantajları ve diğer temel işlevleri hakkında size ayrıntılı bilgi sunuyoruz.

Yağmurlu havada jeneratör setinizi korumak çok önemli. Jeneratör kabinleri çeşitli ölçülerde ve daha ucuz-pahalı tasarımlarda piyasada mevcuttur. Jeneratör kabinleri yedek güç kaynağınızı korur ve dizel jeneratörün herhangi bir kesinti olmadan sürekli çalışmasını sağlamaya yardımcı olur.

Temel olarak DG Set kanopi, uygun havalandırma sistemine sahip bir kutudur. Bu havalandırma ünitesi, jeneratör motorunun sıcaklığını yönetmeye ve tüm gazları dış üniteden geçirmeye yardımcı olur. Dkp sacdan üretilen bu kanopi, iç ekipmanı her duruma karşı koruyabilir. Kendiniz de tasarım yapabilirsiniz. Ancak kabini tasarlarken, birkaç önemli noktayı ve jeneratör kabini imalatı sırasında ihtiyaç duyulan şeyleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Kabinin en önemli hususu ise havalandırma sistemidir.

 

By |2021-08-09T15:28:23+03:00Ağustos 4th, 2021|Uncategorized|
WhatsApp WhatsApp ONLİNE